You are here: Home > Bez kategorii > Czy warto przepłacać za gwiazdki.

Czy warto przepłacać za gwiazdki.

Łatwo przyzwyczajać się do luksusu i wygody. Wyjeżdżając na urlop czy podróż służbową szukamy noclegów o wysokim standardzie, aby jak najbardziej umilić sobie wyjazd. W zależności od budżetu, jakim dysponujemy szukamy najlepszych warunków. Najczęściej w grę wchodzą obiekty 3 lub 4 gwiazdkowe. Oczywiście cena za nocleg w obiekcie o klasę lepszą jest znacznie wyższa. Czy jednak opłaca się płacić za wyższy standard?
Zarówno hotele trzy, jak i czterogwiazdkowe oferują naprawdę wysoki standard. Oczywiście jest różnica w minimalnej powierzchni pokoju, jednak trzeba pamiętać, że większość hoteli stawia na minimum w celu zoptymalizowania powierzchni. Poza tym różnica 2 metrów nie jest aż tak krytycznym parametrem.
W obu typach hoteli możemy liczyć na odpowiednio urządzony pokój z dostępem do internetu i telewizji, klimatyzowany i sprzątany minimum raz dziennie. W obu przypadkach do dyspozycji gości pozostaje bogata oferta Spa i wellnes. Obiekty 4 gwiazdkowe oferują dodatkowe opcje, które powiedzmy sobie szczerze nie zawsze są nam potrzebne: punkt prasowy, pocztę kwiatową czy sejf. niewątpliwą przewagą hoteli o wyższym standardzie pozostaje lepsza lokalizacja, jednak te oceniane jedna gwiazdkę wyżej oferują korzystniejsze ceny.

Comments are closed.