You are here: Home > Bez kategorii > Motel, hotel czy hostel – co za różnica?!

Motel, hotel czy hostel – co za różnica?!

Szukając noclegu w popularnych wyszukiwarkach bardzo często głównym kryterium jest cena za noc. Ta natomiast w głównej mierze zależy od rodzaju obiektu, na jaki się decydujemy. Od tego czy zdecydujemy się na nocleg w hotelu, hostelu, motelu czy pensjonacie zależy czego się możemy spodziewać.
Hotelem jest obiekt, który posiada minimum 10 pokoi i świadczy szeroki zakres usług. Ich zakres i standard zależą klasy hotelu. W Polsce obiekty hotelowe są oceniane w pięciostopniowej skali. Aby uzyskać odpowiednią klasę trzeba spełnić konkretne wymagania co do wyposażenia i świadczonych usług. Im więcej gwiazdek tym szerszy zakres usług na wyższym poziomie, a tym samym większa cena za zakwaterowanie. Poza hotelem jednogwiazdkowym, pozostałe obiekty muszą świadczyć usługi gastronomiczne.
Motelem jest obiekt położony przy drodze, który świadczy usługi zmotoryzowanym. Poza usługami noclegowymi musi oferować swoim gościom usługi gastronomiczne.
Hostel natomiast to forma zakwaterowania, która umożliwia zapewnienie dużej liczby noclegów. Najczęściej są to kilkuosobowe pokoje z łózkami piętrowymi i wspólnym zapleczem socjalnym (łazienki i kuchnie). Nazwa hostel to dosłownie schronisko. Są one zlokalizowane w dużych miastach, a ich klientami są najczęściej młodzi ludzie. Ceny hosteli są znacznie niższe niż ceny hoteli.

Comments are closed.